Vīķe-Freiberga: Mums visiem jāatceras – Latgale ir neatņemama Latvijas daļa


Mums visiem ir jāatceras, ka Latgale ir neatņemama daļa no Latvijas zemes un Latvijas tautas, to intervijā Latvijas Televīzijā pirms šīs nedēļas nogalē paredzētā Latgales kongresa simtgades pasākuma atzina Latvijas eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Latvijas eksprezidente teica, ka Latgales kongresā pirms 100 gadiem pieņemtie lēmumi saistībā ar latgaliešu apvienošanos ar pārējiem latviešiem bija vēsturiski nepieciešami tam, lai Latvija kļūtu tāda, kāda tā bija tanī brīdi –1918.gadā, kad deklarēja savu neatkarību.

Jautāta, cik svarīgi šodien ir uzsvērt Latgales vēsturisko nozīmi, Latvijas eksprezidente teica, ka tas ir tikpat būtiski kā pirms 100 gadiem.

“Mums visiem ir jāatceras, ka Latgale ir neatdalāma daļa no Latvijas zemes un no Latvijas tautas. Dažādu apstākļu dēļ brīžiem katrs paliek mazliet iesaistīts par daudz savā tuvākā aizkrāsnē, sētā, pagastā, pagalmā un aizmirst to, ka mēs tomēr esam valsts kopumā un ka mums vienam par otru ir jārūpējas. Un tad mēs arī varam rēķināties, ka citi rūpēsies par mums,” teica Vīķe-Freiberga.

Avots: LSM: http://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/vike-freiberga-mums-visiem-jaatceras–latgale-ir-neatnemama-latvijas-dala.a235420/