Vaira Vīķe-Freiberga kļuvusi par patronesi Latvijas jahtai “Spaniel”


Latvijas jahta “Spaniel” pasaulslavenajā regatē burās pāri Atlantijas okeānam.

Latvijas Burāšanas mācību asociācija (LBMA) 1. maijā uzsāk Latvijas simtgades svinības un ar jahtu “Spaniel” piedalās transatlantiskajā regatē “Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta”, divreiz mērojot ceļu pāri Atlantijas okeānam.

Dalība šajā regatē ir vēsturisks notikums LBMA un Latvijai, jo pēc valsts neatkarības atjaunošanas “Spaniel” ir otrā Latvijas jahta, kura piedalās šajās sacensībās. Pirms 25 gadiem to vēl ir paveikusi jahta “Bravo”.

Latviešu dalība regatē “Rendez-Vous 2017 Tall Ships Regatta” ilgs četrus mēnešus – no 1. maija, kad Sinešā, Portugālē tiek dots starts otrajam sacensību posmam, līdz 3. septembrim, kad regates dalībnieki finišēs Havrā, Francijā.

Jahta “Spaniel” regatē noburās 7000 jūras jūdzes, divas reizes šķērsojot Atlantijas okeānu. Komanda ceļojuma gaitā piestās sešās valstīs – Sinešā Portugālē, Kanāriju salās Spānijā, Lielbritānijas aizjūras teritorijā Bermudu salās, Bostonā ASV, vairākās ostās Kanādā un visbeidzot finišēs Havrā Francijā. Regates sacensību, kruīza un jahtas “Spaniel” pārdzīšanas posmos kopumā piedalās ap 60 burātāji kapteiņu Jura Radus, Jura Austriņa, Reiņa Gedzuna, Ivo Ivanova un Silarda Kamergrauža vadībā.

Regates kulminācija ir gaidāma Kvebekā 18. – 23. jūlijā, kur uz Kanādas Konfederācijas 150 gadus svinībām ieradīsies apmēram 40 buru kuģi un jahtas ar vairāk nekā 3000 burātājiem no Eiropas un Amerikas. Jahtas “Spaniel” komanda līdz ar tās patroneses Vairas Vīķes-Freibergas laba vēlējumiem nogādās Kanādai sveicienu dzimšanas dienā un aicinās uz Latvijas valsts simtgades svinībām.

Avots: http://jauns.lv/raksts/zinas/239562-latvijas-jahta-spaniel-pasaulslavenaja-regate-buras-pari-atlantijas-okeanam

Foto: Andris Kozlovskis, Fujifilm