Vīķe-Freiberga: Latvijā bēgļu jautājums tiek izmantots kārtējam politiskajam cirkam


Lēmums par bēgļu uzņemšanu ir elementāri saprātīgs un nepieciešams lēmums, jo humanitārā krīze pasaulē ir ļoti nopietna, taču Latvijā ir bažas, ka šī problēma tiek izmantota par „kārtējo politisko cirku”, intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” sacīja eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Vardarbības uzliesmojumu un tā radīto humanitāro krīzi Vīķe-Freiberga raksturo kā meža ugunsgrēkus, kas patlaban pārstaigā pasauli. Un Latvijai vismaz simboliski jāsniedz savs atbalsts bēgļiem.

Eksprezidente ir bažīga, ka šī nopietnā humanitārā krīze tiks izmantota Latvijā par kārtējo politisko cirku, un politiķu rīcību ietekmē nebūtu ne rūpes par bēgļiem un viņu likteni, ne viņu integrāciju Latvijā, bet šauras politiskās intereses.

Ja Latvija teiktu, ka mēs neesam spējīgi uzņemt tik niecīgu bēgļu skaitu, tagad Latvija parakstītu sev „nabadzības apliecību”. Vīķe-Freiberga uzskaita vairākas konsekvences, kas būtu šādam solim: Latvija sevi morāli diskreditētu, radītu negatīvu tēlu un bažas par Latvijas drošību, teritoriālo integritāti un suverenitāti.

Viņa arī norāda uz Krievijas pēdējo gadu retoriku, strādājot ar saviem tautiešiem tuvējās ārvalstīs. Un ja šādā situācijā „Latvija tagad ies ielās un teiks, ka nespējam citus savā valstī integrēt, tad tā ir baltā karoga pacelšana”.

Vīķe-Freiberga mudina politiķus paraudzīties uz šo situāciju plašākā kontekstā.

Foto: ekrānšāviņš no raidījuma

Visa telefonintervija LTV raidījumam “Rīta panorāma” pieejama šeit: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/vike-freiberga-latvija-beglu-jautajums-tiek-izmantots-kartejam-politiskajam-cirkam.a140106/