Vairas Vīķes-Freibergas sveiciens senioru festivāla “Zelta ritmi” dalībniekiem


Ar dziesmām, dejām, mākslas plenēru, iedvesmas lekcijām un vingrošanas meistarklasēm 16.jūnijā Esplanādes parkā Rīgā aizvadīts pirmais vecākajai paaudzei veltītais festivāls “Zelta ritmi”, uz kuru bija ieradušies simtiem senioru no visas Latvijas.

Festivālu “Zelta ritmi” apmeklēja simtiem senioru no visdažādākajām Latvijas vietām – ne tikai no Rīgas, bet arī no Ādažiem, Ogres, Ikšķiles, Tukuma, Lielvārdes, Saulkrastiem, Valkas un citām pilsētām. Kopā tika pulcēti tie, kas arvien ir radoši, enerģiski un spara pilni, lai motivētu dzīvot aktīvi arī citus savas paaudzes ļaudis.

“Festivāla mērķis ir iedvesmot cilvēkus dzīvot skaisti un pilnvērtīgi neatkarīgi no gadu skaita, un jāteic, ka mēs, Latvijas vecāku organizācijas komanda, kas ir šā pasākuma rīkotāji un kurai gan vēl tālu līdz pensijas vecumam, pēc festivāla esam bezgala iedvesmoti un saviļņoti. Ne reizi vien acīs bija prieka un apbrīnas asaras – par pērļotāju, kurai 82 gadi un kura radošo senioru “Zelta tirgū” pārdeva savus greznos darinājumus, par galantajiem dejotājiem, kas uzstājās koncertā, – arī viņu pulkā ne viens vien, kam 70 un 80 gadu –, par Inesi Ziņģīti, kurai 76 gadi un kura joprojām var nostāties uz galvas,” ar apbrīnu un cieņu stāsta Latvijas vecāku organizācijas “Mammamuntetiem.lv” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa. Viņa teic – festivāls izvērtēs tik sirsnīgs, ka vairāki tā apmeklētāji rosinājuši šādu rīkot vairākas reizes gadā vai divu dienu garumā.

 

“Diži meži, platas lapas,

Veci vīri, gudri vārdi,”

ar šādām latviešu tautasdziesmas rindām festivāla “Zelta ritmi” dalībniekus un apmeklētājus sveica eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, vēlot skaistu zelta domu un vārdu piepildītu dienu. “Ir vērtīgi dalīties savā gudrībā, kas uzkrāta dzīves gaitā, tas ir zelts, ko varam nodot nākamajām paaudzēm,” apsveikumā teica Vaira Vīķe-Freiberga, noslēdzot to ar vēl kādu tautasdziesmu:

“Veca tēva sirma bārzda

Par ābeli pārbiruse;

Jauni puiši salasīja,

Padomiņa gribēdami.”

 

Avots: http://www.mammamuntetiem.lv/articles/35721/senioru-festivala-zelta-ritmi-dalibnieki-fantastisks-pasakums-gaidam-nakamo-gadu/

Foto: Artūrs Martinovs