Vaira Vīķe-Freiberga simtgades ozolu iestāda Ovišos


Vaira Vīķe-Freiberga 2.11.2018. kopā ar Ovišu apkārtnes ļaudīm un Ovišu draugu kopu iestādīja ozolu par godu Latvijas 100gadei Tārgales pagasta Ovišos.
Ozolam, kas augs netālu no Ovišu bākas, dažus km no jūras, Vaira Vīķe-Freiberga vēlēja cīnīties pretim skarbajām jūras vējam, zaļot un zelt par spīti nabadzīgajai piejūras augsnei, jo cilvēki to iestādījuši, domājot par nākamajiem 100 Latvijas gadiem.
Paužot nožēlu, ka šie 100 gadi, ko svinam šogad, nav bijuši lemti Latvijai visi, bet tikai puse no tiem, viņa vēlēja šim 100gades ozolam pieredzēt Latviju brīvu pilnus nākamos 100 gadus.
Apkārtnes cilvēkiem un visiem Latvijā viņa vēlēja veselus un gudrus bērnus, lai tauta aug un par spīti ne vienmēr labvēlīgajiem apstākļiem pieaug savā labklājībā.
Vaira Vīķe-Freiberga atzīmēja, ka koka izvēle nav nejauša, jo ozols ir īpašs koks mūsu tautai, tas ir dižākais no Latvijas kokiem ar ilgāko mūžu. Paužot gandarījumu un prieku piedalīties skaistā iecerē stādīt 100gades ozolus, Vaira Vīķe-Freiberga vēlēja, lai Latvija un tās tauta dzīvo, zaļo, kuplo tāpat kā šis ozols.