Vaira Vīķe-Freiberga saņem augstu Azerbaidžānas valsts apbalvojumu


Baku 25. jūnijā Latvijas Republikas bijusī prezidente Vaira Vīķe-Freiberga tikās ar Azerbaidžānas Republikas prezidentu Ilhamu Alijevu (Ilham Aliyev). Par aktīvu darbību Nizami Gandžavi starptautiskā centra (Nizami Ganjavi International Centre) līdzpriekšsēdētājas amatā prezidents I. Alijevs pasniedza V. Vīķei-Freibergai Azerbaidžānas valsts augstu apbalvojumu – Dostluq jeb Draudzības ordeni.

Sarunas gaitā tika pārrunāti aktuālie ģeopolitiskie jautājumi, situācija Azerbaidžānas iekšpolitikā, kā arī iespējamie sadarbības virzieni kultūras jomā, lai veicinātu sapratni, dialogu un toleranci starp dažādām pasaules valstīm.

Pēc Azerbaidžānas prezidenta Ilhama Alijeva personīga ielūguma Vaira Vīķe-Freiberga apmeklēs arī Pirmo Eiropas spēļu noslēguma ceremoniju 28. jūnijā.

Nizami Gandžavi starptautiskā centra mērķis ir sabiedrības izglītošana, tolerances un dialoga veicināšana starp dažādām kultūrām.  Kopš centra dibināšanas 2012. gadā, Vaira Vīķe-Freiberga un Aleksandrijas bibliotēkas (Ēģipte) direktors Ismails Serageldins (Ismail Serageldin) ir tā līdzpriekšsēdētāji. 

Vizītē pie Azerbaidžānas prezidenta bija klāt arī Imants Freibergs un vēstniecības vadītāja pienākumu izpildītāja Ieva Majore.

 

Informāciju sagatavoja Latvijas vēstniecība Azerbaidžānā
Adrese: 44 J. Jabbarli Str., AZ 1065, Baku, Azerbaidžāna.
Telefons: + 994 12 4366778
Fakss: + 994 12 4366779
E-pasts: embassy.azerbaijan@mfa.gov.lv

Avots: http://www.mfa.gov.lv/azerbaijan/aktualitates/47193-vaira-vike-freiberga-sanem-augstu-azerbaidzanas-valsts-apbalvojumu