Vaira Vīķe-Freiberga kļuvusi par vēstnieci projektam "100 kūkas un 1 svecīte"


Kulinārijas eksperte Signe Meirāne kopā ar «Rimi Latvia» sākusi 100 gardāko kūku recepšu vākšanu, lai Latvijai tās simtgadē varētu dāvināt grāmatu «100 kūkas un 1 svecīte», kas sevī apvienos labākās, senākās un interesantākās receptes no Latvijas saimniecēm.

Pirmo recepti grāmatā likusi bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kas grāmatai ir veltījusi savu mammas vienkāršo, bet tomēr iemīļoto burkānu kūkas recepti.

«Atzīstos, ka neesmu liela pavāre un bieži negatavoju ēst, taču šī kūkas recepte man ir palikusi no manas mātes, un ir ļoti vienkārša un mums garšo. Sākumā mūsu ģimenē bija ļoti iecienītas lielās biskvīta tortes, kad mamma tās cepa, taču, laikam ejot, arvien lielāku priekšroku devu vienkāršākām kūkām, kur divas pamatnes kārtas un pildījums. Tās ir gan gardas, gan viegli un ātri pagatavojamas. Savulaik bērniem gatavoju dzimšanas dienas kūkas dažādās formās – mārīte, zaķis vai sniegavīrs. Rezultāts parasti sagādāja prieku gan bērniem, gan vecākiem, jo īpaši tādēļ, ka kūka ir pašas mammas gatavota,» stāsta Vaira Vīķe-Freiberga, kas uzņēmusies arī projekta vēstnieces lomu.

Avots: http://www.tvnet.lv/egoiste/receptes/600303-vac_kuku_receptes_gramatai_latvijas_simtgadei

Foto avots: LETA http://www.leta.lv/photo/album/3DC62755-8AC3-4265-AD07-0F8A0CE4DC06