Ulbrokā var aplūkot izstādi par eksprezidenti Vairu Vīķi-Freibergu!


Labrītiņ! rītiņā,
Labvakar! vakarā,
Labrītiņ! – saule lec,
Labvakar! mēnestiņš

L.tdz.

Stopiņu novada Ulbrokas bibliotēka sadarbībā ar Salaspils novada bibliotēku piedāvā aplūkot Salaspils novada bibliotēkas veidotu izstādi

„Vaira Vīķe-Freiberga. Ar Sauli”. Izstāde no šī gada 23.janvāra līdz 6.februārim būs redzama Stopiņu novada Ulbrokas kultūras nama Izstāžu zālē.

Šeit skatāmi materiāli par eksprezidentes bērnības un bēgļu gaitām, prezindentūras un pēcprezidentūras darbību.

“Saules motīvs ir cieši ievijies Vairas Vīķes-Freibergas mūžā. „Maroka, Daurata un Kasablanka pasaules kartē šodien iezīmējas kā viena no Latvijas prezidentes mītnes un patvēruma zemēm bēgļu gaitās pēc Otrā pasaules kara. Varbūt tieši tur tālumā, siltās dienvidu saules apspīdēta, viņa sāka aizdomāties par savas dzimtenes sauli un pasauli un tās abas atrada latvju dainās?”, tā retoriski izskan minējums Ausmas Cimdiņas biogrāfiskajā apcerē „Brīvības vārdā”*. Izstādē ietvertas faktu un fotoliecības, grāmatas – oriģināldarbi un zinātniskās publikācijas, raksti no periodiskajiem izdevumiem un citi materiāli. Visam cauri vijas saules motīvs un latviskās vērtības, kas iet cauri Vairas Vīķes mūžam un viņas politiskajai un sabiedriskajai darbībai. V. Vīķe –Freiberga latviešiem tīkama arī ar savu dabiskumu, nesamākslotību un taisnīgumu. Kā teicis dzejnieces laikabiedrs un labs draugs Knuts Skujenieks; “Šeit nav bailes no subjektīvisma, savas interpretācijas. Mēs tai varbūt nepiekritīsim, mēs to varbūt redzēsim citādi, bet ne tas ir svarīgi.”

Tiem, kuri interesējas par saules un citiem motīviem latviešu tautasdziesmās piedāvājam ieskatīties elektroniskajā Dainu skapī – http://dainuskapis.lv/ . Piebildīsim, ka viens no Dainu skapja veidotājiem ir arī Latviešu fonds, ko pārstāv V. Vīķes – Freibergas kungs Imants Freibergs.

Ekspozīcija priecēs visus mūsu Tautas prezidentes cienītājus. Lai izstāde patīkami pārsteidz un dod pozitīvas emocijas šajās sniegotajās ziemas dienās!

*http://www.biblioteka.salaspils.lv/

Avots: http://stopini.lv/lv/jaunumi/kultura/no-23janvara-lidz-6februarim-ulbrokas-kulturas-nama-izstazu-zale-aicinam-uz-izstadi-vaira-vike-freiberga-ar-sauli-3282