Melngalvju namā atklāj grāmatu “Brīvās Latvijas prezidenti”, 10.05.2016


“Man ir patiess gandarījums par grāmatu, ko šodien atklājam – tā sniedz sabiedrībai plašāku ieskatu Valsts prezidenta darbā, ļauj iepazīt mūsu Valsts prezidentu personības, dzīvesgājumus un plašāk uzzināt par darbā paveikto,” otrdien, 10.maijā, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis grāmatas “Brīvās Latvijas prezidenti” atvēršanas svētkos.
_83U2450
Valsts prezidents uzrunā klātesošajiem uzsvēra, ka būt Latvijas Valsts prezidentam, aktīvi piedalīties valstī svarīgākajos procesos un nest mūsu valsts vārdu pasaulē ir patiesi liels gods. “Vienlaikus šī grāmata parāda prezidentu cilvēcisko pusi – ka esam daļa no Latvijas sabiedrības, tādi paši cilvēki, kā ikviens cits,” teica Raimonds Vējonis.
Valsts prezidents pateicās apgādam “Jumava” par atjaunotās grāmatas izdevuma publicēšanu. Autoriem un citiem projektā iesaistītajiem viņš novēlēja panākumus, jaunajam grāmatas izdevumam atrodot vietu daudzās mājās un bibliotēkās.
_83U2744
Grāmatas atklāšanā piedalījās arī bijušie Valsts prezidenti Guntis Ulmanis, Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis Zatlers un Andris Bērziņš. Pasākumā bija aicināti piedalīties un šo grāmatu eksemplārus dāvanā saņēma Valsts prezidenta kancelejas rīkotā konkursa „Mana kā Valsts prezidenta uzruna” pēdējo trīs gadu uzvarētāji. Konkursā viņi sevi parādīja kā zinošas un radošas personības, kurām interesē Valsts prezidenta institūcija un valstī notiekošie procesi.
 
_83U2843
Avots: Valsts prezidenta kanceleja