Ja NATO neaizsargā Baltiju, tad no tās nav nekādas jēgas


Autors: 

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

 

Nav svarīgi cik karavīru ir mūsu reģionā. Ja kāds no Lielbritānijas, ASV vai citu valstu pilsoņiem tiek nogalināts, tad automātiski iedarbojas NATO lēmumu pieņemšanas mašīnērija un organizācijas drošības garantijas. Ja tas nenotiek, no organizācijas nav nekādas jēgas, paneļdiskusijā «1918-2018: stratēģisko mācību gadsimts»,  kura norisinājās starptautiskās politikas un drošības konferences «Rīgas konference 2018» ietvaros pauda bijusī Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Freiberga arī uzsvēra, ka starptautiskā sabiedrība nedrīkst atkārtot 20.gs. pieļautās kļūdas saistībā ar atbildēšanu uz ārēju agresiju.

«Nomierināšanas politika nekad nedarbojas. Tā ir tikai ilūzija, kuras ietvaros mums liekas, ka atrisinām valdošās problēmas. Mēs gaidām, ka ja mēs izturēsimies labi pret kādu, tad tas izturēsies tāpat pret mums. Tomēr tā nenotiks. Mēs nedrīkstam gulēt apmierinātības miegā un mums jāatceras – briesmas vienmēr ir klātesošas. Apziņa par tām ir stabilākais garants, kurš vedī pretī drošībai un aizsardzībai,» pauda Freiberga.

«Mazām valstīm kā Latvija nepietiek tikai ar ilgām pēc neatkarības. Tās sasniegšanai ir nepieciešamas konkrētas spējas. Lai gan tādas mums radās pēc Pirmā pasaules kara beigām, jo spējām izmantot valdošo impēriju sabrukumu un iekustināt likteņa veidošanas zobratus, mēs pieļāvām milzīgu kļūdu ar pieņemto neitralitātes politiku. Tieši tādēļ mūsu neatkarība ilga tikai 20 gadus. Mēs kļūdaini ticējām, ka mūsu kaimiņi mūs atstās mierā, ja mēs paši tos atstāsim mierā. Tādēļ Austrumeiropas valstu lēmums integrēties Rietumu politiskajās struktūrās bija vienīgais loģiskais solis. Latvijas vieta ir zem NATO liettusarga,» uzsver Freiberga.

Avots: https://www.tvnet.lv/6416868/ja-nato-neaizsarga-baltiju-tad-no-tas-nav-nekadas-jegas