Intervija Šveices franciski raidošajam radio „RTS” 04.novembrī


Saistībā ar šodien, 4.11.2015., Bukarestē notiekošo Centrālās un Austrumeiropas valstu NATO sanāksmi, Šveices franciski raidošais radio „RTS” šorīt plkst. 9:10 (Rīgas laiks) intervēja bijušo Latvijas prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu par Latvijas un Austrumeiropas bažām saistībā ar pašreizējo ģeopolitisko situāciju.

Eksprezidente teica, ka mēs uzmanīgi sekojam Krievijas augstāko amatpersonu nereti draudīgiem izteikumiem, bet no otras puses arī NATO ģenerālsekretāra un mūsu NATO sabiedroto lielvalstu atkārtotām deklarācijām par 5.panta reālu pielietošanu vajadzības gadījumā, tostarp arī hibrīdkara situācijā.

Eksprezidente uzsvēra NATO doktrīnu, pēc kuras visas dalībvalstis kopā veido kopēju un nedalāmu kolektīvās drošības telpu, līdz ar ko nav pamata uzskatīt, ka Alianse varētu atsacīties no saviem pamatprincipiem attiecībā uz valstīm, kas ģeogrāfiski atrodas tuvāk Krievijas Federācijai.

https://www.rts.ch/audio/la-1ere/programmes/tout-un-monde/7205499-l-europe-de-l-est-s-inquiete-de-sa-securite-face-a-moscou-04-11-2015.html