Imants Freibergs stāsta par iepazīšanos ar Vairu


Filma “Vienmēr prezidente” par Vairu Vīķi-Freibergu nebūtu iespējama bez viņas ģimenes un jo īpaši dzīvesbiedra Imanta, kurš ir klāt arī katrā filmēšanas reizē ar prezidenti. Viņi tiešām ir kā viens vesels, un te nav ne mazākās runas, ka kāds pakļāvis savu dzīvi otram. Imants ir  Vīķes-Freibergas tuvākais cilvēks un domubiedrs, kurš joprojām turpina būt līdzās un neredz nekādu problēmu faktā, ka viņa pārziņā ir lielākā daļa saimniecības. Kāda gan jēga būtu Vairai ķerties pie virtuves darbiem, ja Imantam tie padodas labāk?

Avots un video: https://www.lsm.lv/vienmer-prezidente/raksts/filmas-tapsana

Foto: Mārtiņš Avots, LTV

 

Dokumentālā filma. «Vienmēr prezidente»

Bijusī prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, kura 1.decembrī svinēs savu 80.dzimšanas dienu, turpina pārsteigt un iedvesmot. LTV filmēšanas grupa prezidentes jubilejas gadā sekoja līdzi viņas aktīvajām gaitām un secināja, ka V.Vīķe-Freiberga nav rāma pensionāre, kas rimti atskatās uz saviem dzīves sasniegumiem.

Prezidentes darba grafiks ir blīvi saplānots, un viņa turpina aktīvi tikties gan ar vietējiem iedzīvotājiem, gan līdzdarbojas virknē starptautisku organizāciju. Intervijās V.Vīķe – Freiberga atklāti stāstīja par grūtākajiem lēmumiem, kādus bija jāpieņem savas prezidentūras laikā. Tāpat prezidente dalījās emocionālos stāstos par traģiskākajiem savas dzīves notikumiem, kā arī ļāva filmas autoriem būt klāt ģimenes svētkos un sarunās ar saviem līdzgaitniekiem un komandu. «Vienmēr prezidente» ir mulitmediāls projekts, jo līdzās filmai virkne rakstu un videomateriālu, kas sniedz visaptverošu priekšstatu par V.Vīķes-Freibergas veikumu, būs pieejami sabiedrisko mediju portālā LSM.LV.

Filmas režisore – Kristīne Želve, redaktore – Gunta Sloga, vadošais operators – Andris Priedītis

Filma skatāma šeit: https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/28.11.2017-dokumentala-filma.-vienmer-prezidente.id111921/