Emocijas pēc Dziesmu un deju svētku lieluzveduma “Līdz varavīksnei tikt”


XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku piektdienas vakara lieluzvedums “Līdz varavīksnei tikt” aizkustināja līdz asarām ar savu emocionālo spēku, radošo daudzveidību un skaisti plūstošām pārejām no tradicionālā uz moderno un otrādi. Aizkustināja arī mazo dejotāju varonība, izpildot visu, kas mācīts un iecerēts, spītejot lietus gāzēm, izlijušai un slidenai deju grīdai, kritieniem un izmirkušām drēbēm. Ja ikviens mūsu zemītē ar tikpat lielu atdevi, pacietību, sirdsdegsmi un atbildības sajūtu pildītu pats savus pienākumus, kā šie bērni un jaunieši savējos, tad Latvija būtu plaukstošs Ēdenes dārzs un nekādā ziņā ne bēdu ieleja.

Sniegums Daugavas stadionā bija vienkārši fantastisks ar savu vizuālo krāšņumu, grandiozo vērienu, izpildījuma precizitāti un visu vecumu dalībnieku redzamo dejas prieku. Mūzika bija katrai dejai lieliski pieskaņota, kur gan tautas dziesmu, gan ziņģu un rotaļu melodiju virknēm blakus skanēja Renāra Kaupera unikālā balss tembra maģija. Vienādi saistoša bija ļoti plašā un daudzveidīgā tautas dziesmu tekstu izvēle kā sirreāli asprātīgie modernie teksti par alfabētu, skaitļiem un daudz ko citu. Deju izpildījumā bija manāmi kā Olgas Freibergas un viņas paaudzes ieliktie stingrie pamati, dejotāju lieliskā stāja un precizitāte, kā arī Agra Daniļeviča kā horeografa radošā ģenialitāte un horeografijas skolu audzēkņu baletozais vieglums un akrobātiskās spējas. Daudzo horeografu un vēl daudzskaitlīgāko deju grupu vadītāju mērķtiecīgā spēja sadarboties, lai sasniegtu izcilu mērķi, varētu kalpot par piemēru gan Latvijas valdībai un Saeimai, gan visas Eiropas Savienības Padomei un komisijai…

Vakar vēlu vakarā bērniem, viņu skolotājiem un vecākiem vēl bija jāgādā par netīro kreklu un zeķīšu izmazgāšanu, tērpu un apavu izžāvēšanu un dažādām sadzīves prasībām. Šodien, sestdienā, viņi bija gatavi visu atsākt no gala vēl vienā uzvedumā un tad vēl svētdien posties gājienam. Mīļš paldies visiem dejotājiem, viņu vecākiem un skolotājiem par lielo prieku un lepnumu, ko viņi mums sagādāja! Mīļš paldies plašajai radošajai komandai, kas šo gluži vai “neiespējamo misiju” prata pārvērst tik aizraujošā realitātē!

VVF

11217524_681603428638877_2998821127091508089_n 11665635_681603401972213_6872307325438778128_n