Eksprezidente: Šie ir zelta laiki ES vienotības nedraugiem


Pašreizējā sarežģīta situācija, ko Eiropas Savienība (ES) piedzīvo ekonomisko grūtību un bēgļu krīzes dēļ,  ir zelta laiki ES vienotības nedraugiem, intervijā Latvijas Radio konferences “Prāgas Eiropas samits” laikā pauda eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Viņa norādīja, ka šādu sarežģītu situāciju ir viegli izmantot, lai sarīdītu ļaudis vienus pret otriem, bet demokrātija nepieprasa, lai mēs visi domātu vienādi, tā pieprasa, lai mēs būtu spējīgi uz dialogu un kompromisu.

Vīķe-Freiberga arī uzsvēra, ka savstarpējie pārmetumi un strīdi ne pie kā nenoved, tie ir neauglīgi un neveselīgi. Cilvēki, kas uz tiem iziet, varbūt cer iegūt punktus savā elektorātā, spēlē uz potenciālo vēlētāju bailēm, dusmām, bet tie ir zemiski un lēti triki, pauda eksprezidente.

Viņa arī izteica vēlmi redzēt, ka Latvija kļūtu par paraugu citiem bēgļu uzņemšanas problēmu risināšanā, skaidrojot situāciju gan saviem tautiešiem, gan bēgļiem, stāstot, kādi ir apstākļi Latvijā. Un ja šie bēgļi būs tiem gatavi, mūsu tauta spēs viņus pieņemt, pārliecināta Vīķe-Freiberga. Būtu kauns, ja latvieši nevarētu grūtā brīdī citiem palīdzēt, viņa piebilda.

Pilna intervija pieejama: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/eksprezidente-sie-ir-zelta-laiki-es-vienotibas-nedraugiem.a155301/