Eksprezidente: Latvijai vajag 10 gadu plānu – par pusi samazināt mazturīgo skaitu


Latvijai vajadzētu izvirzīt nākamās desmitgades plānu, kas būtu – par pusi samazināt mazturīgo skaitu. To Latvijas Televīzijas raidījumā “Viens pret vienu” sacīja bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Runājot par politisko situāciju Latvijā, eksprezidente atzina, ka Latvijā ir stabili kreisie un labējie spēki, bet pietrūkst spēcīga centriska un liberāla politiskā spēka. Šajā kategorijā ir “Vienotība”, kas pašlaik piedzīvo nopietnas nedienas. “Pats viducītis. (..) Tas mums ir vājums,” vērtēja eksprezidente.

Līdzīgi ir sabiedrībā ar vidusšķiru, kas gan veidojas un kļūst arvien plašāka. Taču mazturīgo iedzīvotāju slānis Latvijā “paliek par daudz liels”, uzskata eksprezidente. Viņasprāt, Latvijai vajadzētu noteikt nākošās desmitgades plānu – par pusi samazināt mazturīgo skaitu valstī. “Tas būtu varens mērķis,” sprieda Vīķe-Freiberga.

Viņa pirms Latvijas simtgades vēlēja, lai latviešu tauta tic tam, ka tā ir pelnījusi savu valsti un ka tās dēļ ir vērts cīnīties. Taču valsts var pastāvēt vien tad, ja par to rūpējas, piebilda bijusī Latvijas prezidente.

Avots: http://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/eksprezidente-latvijai-vajag-10-gadu-planu-par-pusi-samazinat-mazturigo-skaitu.a261520/