Dokumentālā filma “Trejādas saules” par prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu ievada valsts svētku svinības Spānijā


15. novembrī Madridē kultūras centrā “Conde Duque” Latvijas valsts svētku svinības ievadīja dokumentālās filmas “Trejādas saules” pirmizrāde Spānijā. Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja bijusī Latvijas Valsts prezidente un pasaules līderu alianses “Madrides klubs” prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un filmas režisors Jānis Ozoliņš-Ozols, kuri pēc filmas noskatīšanās dalījās iespaidos par filmas ieceres rašanos un tās uzņemšanas gaitu, kā arī atbildēja uz skatītāju jautājumiem.

Vaira Vīķe-Freiberga teica, ka šī filma stāsta ne tikai par viņas dzīvi, bet arī par visas latviešu tautas dzīvi. Viņa uzsvēra sakņu un identitātes nozīmi ikvienas personas dzīvē.

Filmu par Prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas dzīves gaitām no bērnu dienām, kad bija jāatstāj dzimtene, līdz atbildīgajai misijai Valsts prezidentes amatā noskatījās Spānijā dzīvojošie tautieši, spāņi un diplomātiskā korpusa pārstāvji.

Tautiešus Spānijā Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā videouzrunā sveica Valsts prezidents Raimonds Vējonis un klātienē Latvijas vēstniece Spānijā Argita Daudze.

Valsts svētku svinības turpināsies 17. novembrī, kad Spānijas Nacionālajā bibliotēkā notiks prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas priekšlasījums “Dialogs. Eiropas vērtības. No saknēm folklorā līdz sadarbībai Eiropā” par kopīgo Latvijas un Spānijas tautu saknēs un kopīgo atbildību par Eiropas nākotni. Priekšlasījuma tēma saistīta ar izdevniecībā “Neputns” izdoto grāmatu “Dialogs. Latviešu un spāņu tautas dziesmas”, kuras atvēršana spāņu lasītājiem notiks šajā pasākumā.

Avots: http://www.mfa.gov.lv/spain/aktualitates/55423-dokumentala-filma-trejadas-saules-par-prezidenti-vairu-viki-freibergu-ievada-valsts-svetku-svinibas-spanija