19.05.2016. Vaira Vīķe-Freiberga ciemojās Balvos un Vēršukalna muzejā


19.05.2016. Vaira Vīķe-Freiberga ciemojās Balvos un Vēršukalna muzejā pēc Balvu Valsts ģimnāzijas direktores Ineses Paideres laipna ielūguma.

V.Vīķe-Freiberga uzrunāja ģimnāzijas jauniešus, atbildēja un viņu jautājumiem, mudinot viņus paļauties uz iekšējo balsi savas profesijas un nodarbošanās izvēlē un uzsvēra to lielo nozīmi, kāda sava īstā aicinājuma atrašanai un piepildīšanai. Viņa arī vēlēja katram atrast uzticamu dzīvesdraugu, kad pienāks laiks, tādu, ar kuru visā dalīties. V.Vīķe-Freiberga ģimnāzijas bibliotēkai uzdāvināja savas grāmatas.

V.Vīķi-Freibergu ļoti iepriecināja skaistie ģimnāzistu priekšnesumi kā muzicēšanā, tā dejās. Īpašs pārsteigums bija video sveiciens no 1998.gada Dziesmu svētkos satiktiem Sibīrijas latviešiem no Augšbebri ciema, ar kuriem skola sadarbojas.

Par ābeļziediem un tradīcija glabāšanu V.Vīķe-Freiberga priecājās Vēršukalna brīvdabas muzejā Viļakas novadā, dienu pavadot kopā ar folkloras kopu “Abrenīte”. Tāpat viņa priecājas satikt Mieriņu ģimeni, kura 2000.gadā ciemojās pie prezidentes Latvijas ģimeņu eglītē Rīgas pilī.

 

Balvu Valsts ģimnāzijas pagalmā ar skolas saimi

image1 (1) image2 (1)

 

image2 (2)

image2 (3)

 

VVF dzied kopā Vēršukalna muzejā ar tā vadītāju un folkloras kopu “Abrenīte”

image1

 

 

VVF ar Mieriņu ģimeni, kuri 2000.gadā bija ģimeņu eglītē Rīgas pilī pie prezidentes

image2